הצגת בלוגים השייכים ל: הרהורים לפני החתונה  

 
 
 

אז זהו...החלטנו שאנחנו עושים את זה.

מצאתי את עצמי ביום - יומיים האחרונים יושב ומהרהר בכל נושא החתונה הזה. אל תבינו אותי אותי לא נכון, לא מדובר בהרהורים של אם אני שלם עם זה או לא כי...אין יותר שלם ממני. הצעתי לנישואין לאישה הכי מדהימה בעולם, האישה המושלמת שלי שאני אוהב יותר מהכל.


התחלתי להרהר יותר בכיוון של כל הקטע של הטקסיות...חופה, רב, ברכות, כתובה. למה בכלל לא ללכת על טקס חילוני? בשביל מה צריך את כל זה?


בשביל שתקבלו איזו תמונת מצב - אני ומירב חילונים לגמרי, הזיקה שלנו לדת מסתיימת בקפיצה לבקר את המשפחה בערבי חג...זהו פחות או יותר.

כל הקטע של טקס דתי לא עושה לי את זה, אפילו להיפך, אני די אנטי. מירב לא קיצונית כמוני. כאילו, אני מבין ומסוגל לראות שמדובר בטקס יפה אחרי הכל, הברכות, היין, הטבעות.... פשוט כל מה שקורה במדינה שלנו עם הדת, הכפייה וכל המסביב גורם לי לאנטי. גורם לי לרצות להתרחק מזה כמה שיותר.


הבעיה במדינה שלנו זה שיותר מידי אנשים קרובים לדת...בין אם זה מאמונה אמיתית או בין אם מדובר במה שנקרא אפקט העדר ובגלל זה תמיד יש לכל אחד מה להגיד.


תכלס אני לא באמת מחשבן להרבה דברים אבל במקרה הזה, בגלל שמדובר גם במשפחה שלי ושלה, אני יותר שקול בהחלטות שלי.

המשפחה של מירב יותר ליברלית מהמשפחה שלי ונראה לי שלא תהיה להם בעיה עם פתאום נחליט שאנחנו רוצים ללכת על טקס חילוני לגמרי....סטייל חתונת יאיר לפיד כזאת.

ההורים שלי זה סיפור אחר...אומנם אשכנזים אבל הזיקה שלהם לדת די חזקה. לא לובשי כיפות וכאלה אבל קידוש בשישי וכל זה. נראה לי שאמא שלי תתפחלץ אם אני אגיד לה שאני חושב על טקס חילוני.


תכלס אני עדיין לא מצליח להבין איך בישראל של 2011 (כמעט 12), חתונה חילונית עדיין נתפסת כטאבו.... שלא נדבר על דברים גרועים יותר כמו חתונה חד מינית רחמנא ליצלן (זה היה בציניות למקרה שמישהו לא הבין...).


כאילו ברצינות - מדינה נאורה, מתקדמת, עכשווית...מה הבעיה להתחתן בלי לערב בזה את הדת? למה אני, שעמוק בפנים לא מרגיש שום קירבה לדת, חייב להתייצב בכל מיני מקומות כמו הרבנות ולהביא עדים שידברו עם הרב, לאחר מכן לחכות שהרב יאשר את העדים והרבנות תאשר את הנישואין וכל זה בשביל מה? בשביל לשאת את האישה שאני אוהב לאישה. לשנות את הטייטל שלנו מחברים לנשואים מחבר וחברה לבעל ואישה. מה הקטע הזה?  

ועוד על קצה המזלג - האישה שלי צריכה ללכת למקווה בשביל להיות טהורה? למה..יש הבדל בין המים במקווה והמים שיוצאים אצלנו במקלחת? בחיאת....אותה צנרת בול.


וואי וואי....אני רק מתחיל לדבר על הדת ועל הדברים האלו ואני קולט שאני מתחיל להתמרמר ולרטון....

מזל שאפשר לעשן ולכתוב..


בכל מקרה...אני מנסה להבין מה יהיו ההשלכות של לא לעשות את זה "כמו כולם"...לעשות טקס חילוני יפה כזה, מושקע, שהמילים שנאמרות בו ממוקדות בי ובה ולא טקסט שחוזר על עצמו בכל חתונה כמעט וגם ככה אף אחד כמעט לא מקשיב. אני מנסה לחשוב אם ההורים יקחו את זה קשה או יזרמו, אם זה ישפיע עלינו בצורה כזו או אחרת או על הילדים שלנו בעתיד...כי בינתיים במדינה שלנו, כשלא עושים דברים לפי הספר (ובמקרה שלנו הספר - הכוונה לתנ"ך), דברים נוטים להשתבש...


טוב, חפרתי מספיק לעכשיו..אני בטוח שעוד כמה ימים זה יעבור לי. בכל מקרה, אם מישהו מכם טרח לקרוא עד הסוף ויש לו מה להגיד, להעיר...אני אשמח לשמוע.


ביי בינתיים,

דורון

 

עדיין אין תגובות לבלוג הזה.היו ראשונים להגיב

 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI