הצגת מאמרים השייכים ל: טקס והמנהגים

 
 
 
ורק אני מרוב אהבה שותק" אומרת שורה מפורסמת מתוך שיר.

לפעמים אוהבים כל כך אחד את השני שלא מצליחים אפילו להתחיל לחשוב איך אפשר לבטא את זה במילים.
מצד שני, יש מעט הזדמנויות של פעם בחיים, שחבל לפספס בהן את ההזדמנות לומר אחד לשני את מה שבלב. אמירת נדרים זה לזו בטקס החתונה הופכת לנפוצה ואופנתיות יותר ביותר בחתונות בישראל. החלפת הנדרים הופכת את הטקס למרגש, מיוחד וזכור.
זאת משימה לא פשוטה בכלל להצליח לעשות את המעבר בין רגש למילים בצורה חלקה.

הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם לנסח את הנדרים שלכם
:

מה בכלל אתם רוצים להגיד?
פשוט קחו דף ועט או מחשב ומקלדת או נוצה וקלף (כל אחד ומה שהכי נוח לו) ותרשמו ממש במילים בודדות את המסרים שאתם רוצים להעביר בנדרים. מה חשוב לכם להדגיש? מה אתם אוהבים בבן/בת הזוג שלכם? למה אתם מוכנים ל"התחייב"?, איך אתם רואים את העתיד המשותף שלכם?
אחרי שתרשמו את הכל, מגיע החלק הקשה. בוודאי תצא לכם רשימה די ארוכה ומפורטת. זה הזמן להתמקד ולצמצם את הרשימה בחצי. רק מה שחשוב באמת נשאר.
אחרי שתדעו מה חשוב לכם באמת להגיד, משימת הניסוח תהיה הרבה יותר קלה.

אהבה זה דבר מצחיק
רוב הנדרים שבטח יצא לכם להתקבל בהם היו בסרטים וסדרות אמריקאיות, שם תמיד הכל נורא רציני. מוסיקה רומנטית כבדה מתנגת ברקע, העיניים נוצצות מדמעות והדמויות אומרות בדיוק את הדבר המרגש ביותר שניתן להגיד באופן הכי ספונטני וארעי.
אבל החלפת נדרים לא חייבת להיות דבר כל כך כבד, הומור לפעמים עושה את העבודה בצורה לא פחות טובה.
בדיחות פרטיות, בדיחות ציבוריות, בדיחות על המשפחה, בדיחות על עצמכם. הכל יעבוד. אפשר ממש לעשות נדרים הומוריסטיים לחלוטין, אבל מומלץ יותר, פשוט לתבלן את הנדרים שלכם בקצת הומור. צחוק הוא המפתח הכי טוב לכל יתר הרגשות.

תכתבו מהלב
אל תנסו להתחרות בביאליק או בנתן גושן. אתם לא בתחרות עם אף משורר והנדר שלכם לא צריך להכנס לפלייליסט של גלגל"צ. אל תכתבו בשביל אחרים, אל תכתבו מנקודת מבט של "איך זה ישמע באוזני האורחים שלי". תכתבו אך ורק את מה שאתם מרגישים באמת, את מה שחשוב לכם להגיד. תהיו כנים ואמיתיים ואל תדאגו מהנוסח או מהמבנה.


ולסיום, בשביל ההשראה, הנה כמה דוגמאות לנדרים:

בחיים האלה, כל מה שאנשים באמת רוצים, זה למצוא אהבת אמת שתלווה אותם לשארית חייהם.
אני בורכתי בכך שמצאתי את אהבתי אצלך, והיום, אני כורך את חיי לחייך. אני נשבע לאהוב אותך לנצח ולהישאר נאמן אליך.
אני מבטיח לתת לך את המיטב מעצמי ולא לבקש ממך יותר ממה שאת יכולה לתת.
אני מבטיח לקבל אותך כמו שאת. התאהבתי בך בשל האיכויות שלך, היכולות שלך, וההסתכלות שלך על החיים ואני מתחייב לא לנסות לשנות אותם.
אני מבטיח לכבד אותך כאדם עצמאי עם רצונות וצרכים משלו, ולהבין שהם לעתים אולי יהיו שונים משלי אבל לא פחות חשובים.
אני מבטיח להישאר פתוח אליך, לתת לך לראות דרך הצוהר של עולמי הפנימי אל תוך הרגשות, הפחדים, הסודות והחלומות שלי.
אני מבטיח לצמוח לצידך ולהיות נכון להתמודד עם שינויים ועם הידיעה ששנינו עתידים להשתנות כדי לשמור  על מערכת היחסים שלנו חיה ומרגשת.
ולסיום, אני מבטיח לאהוב אותך בזמנים הטובים וברעים עם כל מה שיש לי לתת לך בדרך היחידה שאני יודע – באופן מוחלט ולנצח נצחים.


עברו שנתיים מאז הפעם הראשונה שנפגשנו, ושנה מאז שהתאהבנו. היום, כשאנו מתחילים פרק חדש בחיינו, אני נודרת להיות נאמנה לך לנצח, להיות החברה הכי טובה שלך והמלאך ששומר על הלב שלך.
היופי שלך, הלב שלך והראש שלך מהווים לי השראה להיות  האדם הכי טוב שאני יכולה להיות.
אני מבטיחה לך שבמסע המרתק הזה בדרך הארוכה שלפנינו, אשאר לנצח לצידך. אתה תהיה האדם היחידי שאני אי פעם אזדקק לו שיארח לי חברה בדרך זו. אני אמלא את המסע שלנו באושר, אעניק לך את ידי לאחוז ואת כתפי להישען עליה בעת שאנו צועדים לאורך הדרך המשותפת.
השמש מחייכת אלינו היום ביום חתונתנו, ואיך היא יכולה שלא לחייך כשאהבתנו חזקה מהנצח ולבבותינו פועמים כאחד.
אני מבטיחה לאהוב אותך, לכבד אותך  ולחלוק את חיי אתך באושר ובעוני לעולמי עד.


שרונה, במעמד מרגש זה, בפני כל משפחתנו וחברינו, אני לוקח אותך היום לאישה.
אני מתחייב לאהוב אותך ללא תנאים, לנחם אותך ברגעי ייאוש, לעודד אותך ולנסות להגשים את כל חלומותייך.
אני מתחייב לאהוב אותך באותה מידה כמו שאני אוהב את בית"ר ירושלים לפחות, ולא לכעוס כשאת לובשת את השמלה האדומה.
מיום זה ואילך, אני מתחייב להקשיב לכל התלונות והקיטורים שלך על סיבוב השופינג האחרון אם תספרי לי אותם אחרי שנגמרה העונה. אני מבטיח שאני לא אלך עם חולצת כדורגל למקומות ציבוריים שאינם משחקי כדורגל. אני נשבע שאוהב אותך לנצח בעושר ובעוני, עד שהמוות יפריד ביננו או עד שתהפכי לאוהדת הפועל.
אני אוהב אותך עד לשיא העומק, האורך, הרוחב והגובה שהנפש שלי יכולה להגיע אליו ואמשיך לאהוב אותך כך לעד.


איתן, במעמד מרגש זה, בפני כל משפחתנו וחברנו, אני לוקחת אותך היום לבעל.
אני רוצה שתדע כמה ברת מזל אני מרגישה בזכות זה שמצאתי  את בן הזוג המושלם עבורי. את האחד שמתאים לי יותר מהכול ונותן לי תקווה אושר ותקווה ללא גבולות.
אני מתחייבת לאהוב אותך באותה מידה שבה אני אוהבת כרטיסי אשראי, ולא לזקוף את הטעם הגרוע שלך באופנה לרעתך. אני מבטיחה להראות לך את הבגדים החדשים שקניתי רק בהפסקת הפרסומות ומבטיחה לשמור על המלתחה שלך מעודכנת ואופנתית. מיום זה ואילך אני מבטיחה לדאוג שחולצת המזל שלך תהיה מכובסת ונקייה לפני כל משחק ולדאוג לאספקת גרעינים. אני אוהב אותך בעושר ובעוני כל עוד מסגרת כרטיס האשראי תישאר גבוהה.
אני מצפה באושר רב לבלות איתך את שארית ימיי, לטפל בך, להיות שם בשבילך. אני מבטיחה להיות מעיין האהבה הבלתי נדלה שלך לנצח נצחים.


זקוקים לעזרה בכתיבת הנדרים? בויפימדיה נשמח להציע לכם את שירותינו.
http://www.vipi.co.il

 

 

עדיין אין תגובות למאמר הזה.היו ראשונים להגיב

 


 
 

 
Weddingbook בע"מ © כל הזכויות שמורות
אושן טכנולוגיות: פיתוח UI